Praha a Středočeský kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj

android ikona

ForCraneApp

Poptat službu menu

menu Služby

Značení požárně bezpečnostních zařízení

Správně označené požárně bezpečnostní zařízení je vizitkou bezpečné firmy.

Značení požárně bezpečnostních zařízení

Při prohlídkách nebo revizích se často kontrolujeme požárně bezpečnostního zařízení, jehož označení je dle norem povinné. Pro značení jsme zvolili pevné samolepky, které jsou z odolného materiálu. Na samolepící papír vytiskneme informace o zařízení. Jedná se o značky a zkratky pro daný typ protipožárního zařízení (často i QR kód), které jsou z legislativního hlediska potřebné pro viditelné označení. Poté nálepku umístíme na zařízení. Odolný materiál samolepky umožňuje zacházet s přístrojem v rukavicích, v terénu i v deštivých podmínkách. Samolepka je prakticky nesmazatelná a nezničitelná a její životnost je obvykle po celou dobu trvanlivosti zařízení. Takto viditelně označené požárně bezpečnostní zařízení je bezpečné pro použití kvalifikovaným pracovníkem, který po přečtení nejdůležitějších informací na označení ví, s jakým zařízením pracuje.

Označení musí být umístěné na viditelném a dobře přístupném místě nejen pro inspektory, kteří zařízení kontrolují, ale i pro pracovníky, kteří se se zařízením dostávají do kontaktu. Samolepkami označujeme hasicí přístroje, požární ucpávky, požární uzávěry nebo i bezpečnostní protipožární dveře. V případě protipožárních nebo protikouřových dveří se označení umísťuje jak přímo na dveře, tak i na zárubně. Značení musí být provedeno na každém jednotlivém výrobku nebo zařízení.

  • Pro značení požárních zařízení používáme odolné samolepky s potřebnými informacemi
  • Samolepky vydrží manipulaci v rukavicích, v prašném i deštivém terénu
  • Označení požárních zařízení je dle legislativy povinné a musí být na viditelném místě
Značení požárně bezpečnostních zařízení

Viditelné značení požárně bezpečnostních zařízení je jedna z kontrolovaných věcí při inspekci. Označení naší vodotěsnou samolepkou Vám tyto trable ušetří.

obálka

Zaujala Vás naše nabídka?
Neváhejte nás kontaktovat

Rádi pro Vás vypracujeme nezávaznou nabídku na Váš konkrétní požadavek. Nebojíme se nestandardních akcí a výzev. Naše práce nás baví a takovéto akce bereme jako prověření našich odborných schopností. S našimi zákazníky se snažíme budovat dlouhodobé oboustranně výhodné vztahy. Naši zaměstnanci jsou zvyklí řešit veškeré Vaše požadavky co nejrychleji a nejefektivněji.

Jan Hlavatý

Jednatel společnosti a revizní technik

+420 777 000 317
hlavaty@forcrane.cz

Naše reference