Praha a Středočeský kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj

android ikona

ForCraneApp

Poptat službu menu

menu Služby

Kontrola ocelových konstrukcí

Dokumentace a provedená kontrola ocelových konstrukcí je potřebnou součástí všech revizí.

Kontrola ocelových konstrukcí

Provádíme běžné prohlídky ocelových konstrukcí dle ČSN 73 2604. Pod tuto normu spadají v podstatě jakékoliv smontované ocelové konstrukce, ke kterým by měla být zpracovaná průvodní dokumentace. Do této skupiny patří vše od klasických žebříků přes suchovody, regály, jeřábové drážky a dráhy až po celé ocelové haly a další. Četnost těchto prohlídek je dána třídami následků CC1-CC3. Jeřábové dráhy, konstrukce silně dynamicky namáhané, bývají zařazeny do třídy následků CC3. Z toho vyplývají každoroční běžné prohlídky a 5 ti leté podrobné prohlídky, ke kterým patří i geodetické zaměření.

Naše společnost ForCrane s.r.o. provádí běžné prohlídky ocelových konstrukcí, avšak k úspěšnému dokončení této prohlídky je vhodné doložit, jaké výchozí nebo podrobné kontroly ocelové konstrukce proběhly v minulosti. To se bohužel často ukáže jako problém, na který však máme řešení. Ve spolupráci s autorizovaným statikem zajistíme i ty nejpodrobnější prohlídky ocelových konstrukcí. Dokument o provedení prohlídky ocelové konstrukce (dle ČSN 732604) si musí nechat předložit revizní technik při každé revizi nebo revizní zkoušce (ČSN 270142 čl. 14.2).

  • Kontrolu ocelových konstrukcí by měla podstoupit každá ocelová konstrukce dle ČSN 73 2604
  • Četnost prohlídek je dána dle tříd následků - CC1 až CC3
  • Pro provádění běžných prohlídek ocelových konstrukcí máme plně vyškolené pracovníky
  • Nedostatečná dokumentace prohlídek bývá nejčastější problém při kontrole
  • Protokol z kontroly ocelové konstrukce je nedílnou součástí každé revize nebo revizní zkoušky
Prohlídky ocelových konstrukcí

Vědomí, zda je ocelová konstrukce bezpečná, je důležitý aspekt pro bezpečnou práci s ocelovou konstrukcí nebo poblíž ní.

obálka

Zaujala Vás naše nabídka?
Neváhejte nás kontaktovat

Rádi pro Vás vypracujeme nezávaznou nabídku na Váš konkrétní požadavek. Nebojíme se nestandardních akcí a výzev. Naše práce nás baví a takovéto akce bereme jako prověření našich odborných schopností. S našimi zákazníky se snažíme budovat dlouhodobé oboustranně výhodné vztahy. Naši zaměstnanci jsou zvyklí řešit veškeré Vaše požadavky co nejrychleji a nejefektivněji.

Jan Hlavatý

Jednatel společnosti a revizní technik

+420 777 000 317
hlavaty@forcrane.cz

Naše reference