Praha a Středočeský kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj

android ikona

ForCraneApp

Poptat službu menu

menu Služby

Modernizace a oprava jeřábů

Mnohé modernizace a opravy starých dílů za nové mohou usnadnit práci s jeřábem a ušetřit čas.

Modernizace a generální opravy jeřábů a zařízení

Jednoznačně nejvíce modernizací se provádí při instalaci dálkových ovládání místo kabelových ovladačů. Způsob tohoto ovládání šetří spoustu času při manipulaci s břemenem. Instalace dálkového ovládání často představuje významný zásah do elektroinstalace, včetně rozvaděče jeřábu. Náš tým zkušených techniků a elektrikářů vždy zajistí, aby nové části při modernizaci zařízení vždy odpovídaly legislativě a to hlavně z bezpečnostního hlediska včetně dokumentace. Další velké zpřesnění a ulehčení práce s jeřábem představuje instalace frekvenčních měničů, které umožňují nastavit pojezdové a zdvihové rychlosti přesně dle požadavků uživatele a konkrétního provozu.

Mezi další činnosti při modernizaci jeřábu patří instalace antikolizního zařízení, instalace přetěžovacího zařízení nebo rekonstrukce kabelové vlečky. V současné době je již možné při rutinních operacích naprogramovat jeřáb na automatické zdvihy a zdvihací zařízení potom jezdí v podstatě samo dle pokynů z velína. Toto se nejčastěji využívá u sypkých materiálů, kde pomocí drápáku lze nabírat náklad bez přítomnosti vazače. Také se v poslední době můžeme setkat s různými robotickými rukami pracujícími na bázi vakuových přísavek.

  • Mezi naše nejčastější modernizace patří výměna ovládání jeřábu
  • Spousta modernizace přichází spolu se zásahem do elektriky a na to máme precizně vyškolené pracovníky
  • Zkušenosti máme i s instalací antikolizního nebo přetěžovacího zařízení nebo kabelové vlečky
  • Zvládneme naprogramovat jeřáb na automatické zdvihy
  • Robotické ruce pro nás nejsou novinkou
Modernizace zařízení a montáže

Starým časům (a jeřábům) odzvonilo, připravte se na nové a moderní díly zdvihacích zařízení!

Generální opravy

Generální opravy se nejčastěji provádějí v součinnosti se zvláštním posouzením, kdy po posouzení týmem odborníků se určí součástky za hranicí životnosti a ty se vymění. Nejčastěji to bývají nosná lana, ložiska, brzdy, kladnice, nákolky, hřídele, koncové vypínače, převodovkové náplně a další. Provádíme také přetěsnění hydraulických systémů a doplnění hydraulických, převodovkových a mazacích náplní. Generální opravy provádíme i na kladkostroje malých nosností, díky čemuž se významně prodlužuje životnost těchto zařízení.

Generální oprava může být při prvním pohledu poměrně finančně náročná, ale stále vychází mnohem levněji než nový jeřáb nebo jeho odstavení z důvodu poruchy. Naše společnost spolupracuje s výhradními dodavateli náhradních dílů a umíme zajistit i díly, které se již nevyrábějí. Možné je také repasování náhradních dílů, a pokud je to nezbytné, není problém chybějící součástky vyrobit znovu. Jedná se především o různé hřídele a kola jeřábů. Zajišťujeme také převinutí motorů, výrobu odporníků a traf. Při generální opravě je možné zároveň provést modernizaci jeřábu.

  • Generální opravy provádíme nejčastěji spolu se zvláštním posouzením
  • Součástky, které jsou za hranicí životnosti okamžitě vyměníme za nové a moderní
  • Generální opravy provádíme i pro menší zdvihací zařízení
  • Úzce spolupracujeme se spoustou známých značek jeřábových firem a vždy dodáme přesné náhradní díly
  • Umíme také repasovat náhradní díly nebo vyrobit zcela nové
Generální opravy a celkový servis

Rozmontovat zařízení do posledního šroubku, vyměnit díly a znovu ho poskládat zpátky je pro nás hračka!

obálka

Zaujala Vás naše nabídka?
Neváhejte nás kontaktovat

Rádi pro Vás vypracujeme nezávaznou nabídku na Váš konkrétní požadavek. Nebojíme se nestandardních akcí a výzev. Naše práce nás baví a takovéto akce bereme jako prověření našich odborných schopností. S našimi zákazníky se snažíme budovat dlouhodobé oboustranně výhodné vztahy. Naši zaměstnanci jsou zvyklí řešit veškeré Vaše požadavky co nejrychleji a nejefektivněji.

Jan Hlavatý

Jednatel společnosti a revizní technik

+420 777 000 317
hlavaty@forcrane.cz

Naše reference