Praha a Středočeský kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj

android ikona

ForCraneApp

Poptat službu menu

menu Služby

Revize vázacích prostředků

Vázací prostředek by měl být nepoškozený, aby se minimalizovalo riziko přepravy břemene.

Revize vázacích prostředků

Pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci se zdvihacími zařízeními jsou vázací prostředky jedno z nejkritičtějších míst. Důkladná kontrola může odhalit závažné nedostatky. Jedná se nejčastěji o natažená oka řetězů, poškozené dráty a duše ocelových lan a samozřejmě natržené a naříznuté textilní vázací popruhy. Největší odpovědnost za stav těchto vázacích prostředků nese vazač, který je povinen při každém použití tento stav zkontrolovat. Nicméně při časté fluktuaci zaměstnanců a nedostatečném proškolení vazačů se často při ročních prohlídkách setkáváme s vázacími prostředky, které by již dávno neměly být používány.

Při provádění důkladných prohlídek vázacích prostředků využíváme naší aplikaci ForCraneApp, kterou je možné pro přehled poskytnout také zákazníkovi. Každý z vázacích prostředků je označen evidenčním číslem (ať již nerezovým štítkem, textilní kapsou, nebo přímo označením na zařízení) a zaveden do elektronické evidence. Díky naší aplikaci je potom možné kdykoliv vázací prostředek vyřadit, změnit jeho umístění a podobně. Mezi vázací prostředky patří dle ČSN EN 13155+A2 i volně zavěšené prostředky pro uchopení břemen. Spadají sem veškeré manipulátory, magnety, svěrky, nosné traverzy a vidlice, které naše společnost rovněž vyrábí. Zajišťujeme i prodej vázacích prostředků. Při dodání k zákazníkovi jsou již označené naším systémem značení a zaneseny do evidence.

  • Revize vázacích prostředků bývá často opomenutá u některých prostředků v terénu
  • Neprovedená revize může být v některých situacích fatální
  • Vázací prostředky kontrolujeme důkladně, ty s pochybným stavem rovnou vyřazujeme
  • Jsme schopni vyrobit nebo zajistit náhradní vázací prostředek
  • Pro revize vázacích prostředků využíváme naši aplikaci
Revize vázacích prostředků

Správně zvoleným a neopotřebeným vázacím prostředkem můžete minimalizovat riziko zdravotní nebo materiální újmy.

obálka

Zaujala Vás naše nabídka?
Neváhejte nás kontaktovat

Rádi pro Vás vypracujeme nezávaznou nabídku na Váš konkrétní požadavek. Nebojíme se nestandardních akcí a výzev. Naše práce nás baví a takovéto akce bereme jako prověření našich odborných schopností. S našimi zákazníky se snažíme budovat dlouhodobé oboustranně výhodné vztahy. Naši zaměstnanci jsou zvyklí řešit veškeré Vaše požadavky co nejrychleji a nejefektivněji.

Jan Hlavatý

Jednatel společnosti a revizní technik

+420 777 000 317
hlavaty@forcrane.cz

Naše reference