Praha a Středočeský kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj

android ikona

ForCraneApp

Poptat službu menu

menu Služby

Školení obsluhy motorové pily

Obsluhovatel motorové pily by měl být seznámen hlavně s bezpečností používání tohoto stroje.

Školení obsluhy motorové pily

Školení obsluhy motorové pily nebo křovinořezu je důležité pro bezpečnost pracovníka. Účastníci jsou proškoleni, jak správně a bezpečně používat motorovou pilu nebo křovinořez tak, aby neohrozili vlastní nebo cizí zdraví. Důraz klademe i na osobní ochranné pomůcky. Součástí školení je samostatná údržba, základní servisní úkony, seznámení se se závadami a jejich odstranění, přehled o mazivech a spalování paliv. Během školení zmiňujeme také základy elektrotechniky, které pomohou pracovníkům lépe pochopit chod a údržbu stroje. S pracovníky rozebíráme konstrukci motorové pily nebo křovinořezu a jejich seřizování.

Při školení zabíháme také do tématu druhů dřevin a těžby dřeva, které jsou praktickou ukázkou práce. Nedílnou součástí jsou také předpisy: školení v rámci bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a technické postupy při manipulaci se stroji. Důležitá je také funkční zkouška, což je test před uvedením stroje do chodu nebo před nastartováním, který by měl pracovník provádět vždy na začátku práce se zařízením. V rámci výcviku doporučíme pracovníkům, jak takovou zkoušku provádět a jak se ujistit, zda je stroj bezpečný pro použití.

  • Pracovníky školíme vždy v souladu s platnou legislativou
  • Dbáme hlavně na bezpečnost při používání těchto zařízení
  • Naučíme pracovníky i základní údržbu a znalosti o mazivech a palivech
  • Pracovníky naučíme i základy elektrotechniky
  • Ukážeme a doporučíme správný postup při funkční zkoušce
Školení obsluhy motorové pily a křovinořezu

Při práci s motorovou pilou si každý dokážeme představit možná rizika a nebezpečí, proto by i obsluha těchto nebezpečných strojů měla být důkladně proškolena.

obálka

Zaujala Vás naše nabídka?
Neváhejte nás kontaktovat

Rádi pro Vás vypracujeme nezávaznou nabídku na Váš konkrétní požadavek. Nebojíme se nestandardních akcí a výzev. Naše práce nás baví a takovéto akce bereme jako prověření našich odborných schopností. S našimi zákazníky se snažíme budovat dlouhodobé oboustranně výhodné vztahy. Naši zaměstnanci jsou zvyklí řešit veškeré Vaše požadavky co nejrychleji a nejefektivněji.

Jan Hlavatý

Jednatel společnosti a revizní technik

+420 777 000 317
hlavaty@forcrane.cz

Naše reference