Praha a Středočeský kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj

android ikona

ForCraneApp

Poptat službu menu

menu Služby

Školení jeřábníků a vazačů

Pro bezpečnou přepravu břemene je třeba znát mechanismus jeřábu i správné uvázání břemene.

Školení jeřábníků a vazačů

V rámci školení jeřábníků se zaměřujeme hlavně na teoretickou a legislativní část jeřábníkovy činnosti. Důraz klademe na komunikaci mezi jeřábníkem a vazačem, zakázané a mimořádné manipulace, využívání rádiového spojení, používání dálkového ovládání, stav a funkční zkoušky zdvihacího zařízení. Školení by měl absolvovat každý, kdo obsluhuje jakékoliv zdvihací zařízení (dle Nařízení vlády 378/2001 Sb.) v návaznosti na Zákon č. 262/2006 Sb. Každá osoba pověřená nebo dotčená manipulací by měla být také seznámena se Systémem bezpečné práce, což je důležité pro automobilové jeřábníky, kteří se pohybují na cizích stavbách, nebo pro stanovení odpovědností a rizik spojených s manipulací dle Zákona č. 206/2006 Sb. §101.

Školení vazačů musí absolvovat každý, kdo používá jakýkoliv vázací prostředek pro zdvihání břemen. Vazač je důležitým článkem při manipulaci s břemeny, při volbě správných vázacích prostředků a způsobu uvázání a určení těžiště. Pro školení vazačů využíváme výklad s použitím projektorua probrání konkrétní tématiky, kterou se Vaši lidé zabývají. Soustřeďujeme se na témata, která se pracovníků nejvíce týkají - jak se vypořádat se zakázanými manipulacemi, jak bezpečně a rychle transportovat břemeno, nejčastější příčiny úrazů a nehod a co dělat, když nadřízení vyžadují zakázané manipulace. Důležitou součástí školení jeřábníků a vazačů je také rozebrání rizik, která se týkají konkrétního pracoviště.

  • Jeřábníky školíme hlavně pro konkrétní jeřáby, se kterými budou pracovat
  • Velmi důležitá je srozumitelná komunikace mezi jeřábníkem a vazačem
  • Při školení vazačů se zaměřujeme i na výjimky nebo zakázané manipulace
  • Při školeních vycházíme hlavně z daného pracoviště, používaných zařízení i možných rizik
  • Do školení zahrnujeme i Systém bezpečné práce, který upřesňuje práva a povinnosti pracovníků
Školení jeřábníků a vazačů

Klademe důraz na komunikaci mezi jeřábníkem a vazačem, zakázané a mimořádné manipulace s jeřábem a využívání rádiového spojení. Při školení ukazujeme konkrétní vázací prostředky a předvádíme vazačům nejlepší možné způsoby uvázání.

obálka

Zaujala Vás naše nabídka?
Neváhejte nás kontaktovat

Rádi pro Vás vypracujeme nezávaznou nabídku na Váš konkrétní požadavek. Nebojíme se nestandardních akcí a výzev. Naše práce nás baví a takovéto akce bereme jako prověření našich odborných schopností. S našimi zákazníky se snažíme budovat dlouhodobé oboustranně výhodné vztahy. Naši zaměstnanci jsou zvyklí řešit veškeré Vaše požadavky co nejrychleji a nejefektivněji.

Jan Hlavatý

Jednatel společnosti a revizní technik

+420 777 000 317
hlavaty@forcrane.cz

Naše reference