Praha a Středočeský kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj

android ikona

ForCraneApp

Poptat službu menu

menu Služby

Školení řidičů VZV

Správný řidič by měl umět správně manipulovat s nákladem a zároveň znát bezpečnostní předpisy.

Školení na vysokozdvižný vozík

Školení řidičů s vysokozdvižnými vozíky (VZV) je důležitým aspektem pro bezpečnost práce. Pracovník musí umět přiměřeně odhadnout a zacházet s nákladem, znát údržbu a samotný vozík. Řidiče školíme tak, aby uměl sám bezpečně naložit náklad a převést ho na určité místo. Součástí školení je legislativa, manipulace a jízda s vozíkem a dopravní předpisy. Školení provádíme na konkrétním vozíku, se kterým budou pracovníci operovat. Dbáme na to, aby pracovníci byli seznámeni s návody s technickými znalostmi používání vozíku. Dalším aspektem výcviku je využití zátěžového diagramu, pracovně bezpečnostní předpisy a pravidla provozu na pozemních komunikacích.

Povinnost řidiče je také vozík zkontrolovat před každým použitím. Školíme pracovníky jak správně provést funkční zkoušku před zahájením práce. Na ukázkách v naší prezentaci probíráme povinnosti a odpovědnosti řidičů, ale také nehody, jejich postupy při řešení a zásady první pomoci.
Protože ne vždy bývá vysokozdvižný vozík dostupný při školení, naše společnost používá simulátor pro řidiče vysokozdvižného vozíku. Simulátor odpovídá pravdivým situacím, které při jízdě mohou nastat, včetně dopravních předpisů a pohybu dalších pracovníků na pracovišti.

  • Školíme vždy na konkrétním vysokozdvižném vozíku
  • Pracovníky naučíme i základní údržbu vozíku
  • Do školení zahrnujeme i pravidla bezpečného provozu na komunikacích
  • Popíšeme a ukážeme funkční zkoušku vozíku, která se musí provádět před použitím
  • Máme k dispozici i simulátor pro řidiče vysokozdvižného vozíku
Školení řidičů vysokozdvižných vozíků

Manipulace s těžký nákladem je složitá činnost, která může skončit i neštěstím. Důkladné proškolení řidičů vysokozdvižných vozíků zajistí minimalizaci rizika, které může nastat při nesprávném manévru s nákladem nebo vozíkem.

obálka

Zaujala Vás naše nabídka?
Neváhejte nás kontaktovat

Rádi pro Vás vypracujeme nezávaznou nabídku na Váš konkrétní požadavek. Nebojíme se nestandardních akcí a výzev. Naše práce nás baví a takovéto akce bereme jako prověření našich odborných schopností. S našimi zákazníky se snažíme budovat dlouhodobé oboustranně výhodné vztahy. Naši zaměstnanci jsou zvyklí řešit veškeré Vaše požadavky co nejrychleji a nejefektivněji.

Jan Hlavatý

Jednatel společnosti a revizní technik

+420 777 000 317
hlavaty@forcrane.cz

Naše reference